Wymówki, brak samoakceptacji i morderstwo potencjału

Męczy mnie gdy ludzie się duszą z własnym życiem, bo ktoś im kiedyś powiedział, że są niewystarczający by spróbować swoich sił w programowaniu, testowaniu czy szydełkowaniu.

Ludzie pozwalają by zbyt wiele głosów dotarło do ich głów, przez co marnują swój potencjał i zaganiają swoje marzenia w ciemny kąt. A lata lecą, aż rozgoryczenie przejmuje nad nimi kontrolę, przez co sami stają się ludźmi mówiącymi innym “Nie nadajesz się, daj sobie spokój. Mi się nie udało, to dlaczego Tobie miałoby się udać?”.

Najpierw pozwalamy innym by zatruli nasze umysły, swoje odcierpimy, a później zapominamy o empatii i zatruwamy życie innym.
Z tego własnie powodu nagrałem ten podcast, w którym mówię, o tematach których powinno się uczyć w domach i szkołach.
Nie każdy miał szczęście doświadczyć tego typu edukacji od ludzi którzy powinni byli ich wspierać i się tą wiedzą podzielić. Dla tych właśnie osób dzielę się moimi obserwacjami, bo wierzę, że każdy z nas powinien walczyć o zdrowsze społeczeństwo i o to by innym żyło się lepiej.

A Ty jakim typem człowieka naprawdę jesteś?
Gdy zadajesz pytanie to szukasz odpowiedzi, która Cię odblokuje czy wręcz pragniesz by ktoś Ci czegoś zabronił, bo ułatwi Ci to usprawiedliwienie swojej porażki?

Słuchanie tego podcastu dla większości nie będzie łatwe. Ale zrozumienie tego o czym mówię jest konieczne jeśli naprawdę chcesz odblokować swój rozwój w życiu.

Lekcje, które możesz wyciągnać z tego nagrania znajdą zastosowanie zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym, bo ileż to razy szukałeś/szukałaś wymówek by tylko nie zawalczyć o rzeczy dla Ciebie ważne?
Praca, związki, zdrowie, hobby. To wszystko jest ważne, ale sam/sama musisz sobie odpowiedzieć czy jest na tyle ważne by podjąć ryzyko i zmienić swoje życie na lepsze.
Good luck Y’all.

 

One thought on “Wymówki, brak samoakceptacji i morderstwo potencjału

  1. Świetny, mądry, motywujący podcast, zwłaszcza w chwilach zwątpienia. Słuchałam go nie pierwszy raz i pewnie jeszcze nie raz słuchać będę.
    Jedno z czym się nie zgodzę, to mówienie, że IT to praca jak każda inna i nie ma w tym nic złego, że ludzie decydują się na pracę w tej branży wyłącznie dla pieniędzy.
    Z kilkuletniej perspektyw bycia w środku nie znam nikogo bez pasji, bez tego “błysku w oku”, o którym mówisz, kto byłby naprawdę dobrym pracownikiem tudzież współpracownikiem dla reszty teamu i nie byłby obarczony jakąś frustracją. Kolosalna jest różnica.
    Podążanie za pasją, to jest ważne. Wtedy w pracy jest się jak na wiecznych wakacjach i znacznie zmienia się jakość życia, również tego po godzinach.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.