SJSI Quality3D meetup #3

Paręnaście dni temu zdarzyło mi się pojawić na https://www.facebook.com/events/225878038117535/ i niestety dopiero teraz znalazłem chwilę, żeby stworzyć podsumowanie.
Przy pozytywnych doświadczeniach generalnie tak jest, że nie ma za wiele o czym mówić. Inaczej wygląda sytuacja gdy jest negatywnie i chcemy się tym podzielić, żeby wyrzucić to ze swojego systemu i iść naprzód, upewniwszy się wpierw że każdy jest świadom naszych cierpień 😉 Tu cierpień nie było ani odrobinę, przez co chwilę zajęło mi napisanie podsumowania.
A tak poważnie, było dobrze, nawet bardzo dobrze.  Miałem szansę spotkać się z bardzo przyjemnie aktywną grupą, z którą mogliśmy prowadzić dialog, zamiast prawić jednostronne prelekcje.
Taki format, real time Q&A odpowiada mi najbardziej, bo wtedy czuję, że nie tylko mogę poznać ciekawych ludzi ale też wnieść wartość przez proponowanie rozwiązań do realnych, kontekstowych i indywidualnych problemów.
SJSI organizuje ostatnimi czasy bardzo ciekawe wydarzenia, na które zapraszają ludzi z wielu dyscyplin, by ci podzielili się swoja wiedza i doświadczeniem. I dokładnie w ten sam sposób sytuacja miała się z moim wystąpieniem. Zostałem zaproszony i bez chwili zastanowienia krzyczałem “TAK, TAK, TAK!”. Możliwość dotarcia do nowej grupy osób ze swoimi ideami, pomysłami oraz gotowymi recepturami rozwiązań do szansa której nie mógłbym odrzucić.
Jestem wdzięczny za możliwość docierania ze swoja wiedza i doświadczeniem do innych. Za każdym razem, podczas każdego występu, mam nadzieje na dostarczenie jak największej wartości ludziom którzy zdecydowali się zainwestować swój czas i pojawić się na wydarzeniu by słuchać własnie mnie, Jestem szczególnie wdzięczny za mile przywitanie oraz za interakcje podczas prelekcji.
Mimo, ze początkowo byłem myślami gdzieś indziej przez realizowany wcześniej projekt, to po 5 minutach już byłem all-in i totalnie pochłonięty przez interakcję z uczestnikami. Było dobrze!
A teraz czas na linki o które pytaliście.
Książka:
Prezentacja:
Artykuł o tym jak przebić się do branży security:
A w skrócie, event był o:

“Najlepszych rzeczach, jakie możesz zrobić dla bezpieczeństwa Twojej firmy w ciągu najbliższych 3 lat”

Firmy, ich pracownicy oraz cała społeczność IT jest zakłopotana i lekko zagubiona w ogromie zagadnień związanych z bezpieczeństwem organizacji. Jest tyle szumu informacyjnego dochodzącego z każdej strony, że ludzie nie do końca wiedzą, którą drogą pójść, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojej firmy. Czy powinni testować manualnie czy automatycznie, czy powinni zamawiać usługę pentestów, czy używac programów bug bounty, czy powinni trzymać swoje dane w chmurze czy w klasycznym centrum danych.
Podczas niniejszej prelekcji postaram się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań – schodząc do poziomu technicznego. Moim celem jest podsunięcie Wam pewnych pomysłów i gotowych rozwiązań, tak abyście mogli skupić się na realizacji istotnych zadań.

oraz o

 “Testowanie najpopularniejszych błędów bezpieczeństwa – rozwiewamy mity o trudności pracy jako bezpieczniki i pokazuje że może robić to każdy z Was.”

W świecie bezpieczeństwa krąży legenda o tym, jak wyjątkowym trzeba być by zajmować się testowaniem zabezpieczeń i ochroną organizacji.
W rzeczywistości – uwaga, uwaga! -wszyscy jesteśmy ludźmi i jeśli coś udało się zrobić jednej osobie o podobnym do Ciebie profilu, to możesz to zrobić i Ty.
Podczas półtoragodzinnego warsztatu pokażę Wam praktyczne narzędzia oraz przybliżę sposób myślenia konieczny podczas testowania bezpieczeństwa, dzięki czemu – niezależnie od obecnej profesji – będziecie w stanie wgryźć się w temat testów bezpieczeństwa, testów penetracyjnych, audytów bezpieczeństwa i tym podobnych.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.