Darmowe Szkolenie Z Testowania Bezpieczeństwa Aplikacji Webowych. 5 godzin praktycznego testowania OWASP TOP 10

Hej Dobrzy Ludzie, mam dla Was coś ciekawego. Ostatnio pisałem o tym, że rozpocząłem serię cyklicznych filmików na YT, na których demonstruję to jak testować bezpieczeństwo webaplikacji. W końcu udało mi się dokończyć serię i złożyć wszystko do siebie, więc uznałem, że opublikuję całość wcześniej, żebyście już mogli z tego korzystać.

Wyszło 5 godzin i 17 minut – mam nadzieję wartościowego – szkolenia z testowania bezpieczeństwa aplikacji webowych. Są praktyczne przykłady i starałem się tłumaczyć to w taki sposób, żeby ktoś pracujący jako programista czy tester mógł bez problemu tę wiedzę przyswoić.
Sam spędziłem pięknych parę lat pracując jako programista, więc wiem, że czasem ludzie ze świata security mówią zbyt skomplikowanym językiem co nie pozwala nam wszystkiego zrozumieć. A czasu na edukację na tego typu tematy nie mamy zbyt wiele, więc potrzebne są materiały, które nie powodują dyskomfortu podczas ich konsumpcji.

Dlatego właśnie stworzyłem ten kurs w rodzimym języku. Chcę pomóc moim znajomym i rodakom w tematach, które mogą wydawać się zbyt skomplikowane, szczególnie gdy trzeba jeszcze przeskoczyć barierę językową. Chcę by każdy komu zależy na tym by wykonywać swoją pracę lepiej i tworzyć bezpieczniejsze aplikacje miał dostęp do przyjemnych zasobów.

Cały kurs jest publiczny i darmowy po to, żeby każdy człowiek pracujący w IT mógł się niewielkim kosztem doedukować. Chciałbym również, żeby polskie firmy mogły wykorzystać te materiały by choć trochę poprawić stan bezpieczeństwa wytwarzanego oprogramowania. Zdaję sobię sprawę z tego, że w ogromnej ilości firm budżetowanie szkoleń z bezpieczeństwa jest kompletnie poza  ich zasięgiem. Więc jeśli chcemy zmieniać świat 🙂 to praktycznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest tworzenie i dzielenie się darmowymi materiałami.

Kurs może być też używany do wszelakich celów komercyjnych.
Nie nakładam żadnych ograniczeń, ani nie ograniczam tego żadną licencją. Naprawdę, bierzcie i róbcie z tym materiałem co chcecie, byleby szerzyć dobro na świecie.

Link do pobrania całości w Full HD. 14GB: https://mega.nz/#!syJl3QaZ!fHbIXQPW8F8bp3C52lmu6ShxT7AX8il_afvd-titGHs

Czekam na Wasz feedback, żebym kolejną serię kursów związaną z bezpieczeństwem mógł zrobić lepiej. Jeszcze nie wiem co to będzie, bo nie mam na razie możliwości wygenerować więcej wolnego czasu, ale coś będzie na pewno. Może bezpieczeństwo aplikacji mobilnych? 🙂
Wszystkiego dobrego,
Dawid

One thought on “Darmowe Szkolenie Z Testowania Bezpieczeństwa Aplikacji Webowych. 5 godzin praktycznego testowania OWASP TOP 10

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.